למה מזיקים אוהבים לחיות קרוב לבני אדם?

תוכן עניינים

נוכחות המזיקים בחיינו

מי מאתנו לא נתקל במהלך שגרת החיים במרחב הביתי במזיקים. יצורים קטנים אלו, ממגוון מינים , גדלים וצורות, מצטברים במקומות רבים בבית, וגורמים לאחדים מאתנו להתקפי בהלה רבים. סוג המזיקים שיימצאו בבית הפרטי תלוי במספר גורמים, החל מהמיקום הגיאוגרפי שלכם, עונת השנה בה אתם נמצאים ובעוד תהליכים אקולוגיים מגוונים ומורכבים.

רבים מאתנו תוהים לעיתים, מהם הגורמים והסיבות המרכזיים, הגורמים לאותם מזיקים, החל מהנמלים שמקימות קן קטן במטבח, ועד לחולדה או לנחש שנמצאו במפתיע בארון הבגדים, להימשך כל כך לסביבת מגורים אנושית ולעזוב את מקומות המגורים הטבעיים והמוכרים שלהם.

נדגיש, כי לבד מהסיבות אותם נפרט בפניכם, חשוב לדעת כי לעיתים רבות הימצאותם של מזיקים בביתנו, לא נובעת מאהבתם הרבה לאוכלוסייה האנושית, אלא מחוסר ברירה, דהיינו איבוד מקומות המחייה שלהם, הליך שלצערנו גדל בשנים האחרונות בעקבות התפתחות התעשייה והבניין ברחבי העולם המודרני.

 

הסיבות הגורמות למזיקים להימשך אלינו

זמינות המזון

המין האנושי, מספק למזיקים את המניע החיוני ביותר לקרבה אליו, מזון. במהלך יום ממוצע, אנו זורקים לפחי האשפה הביתיים והציבוריים, כמויות רבות של מזון סוגים שונים, או שאריות שבעלי החיים השונים יכולים ליהנות מהם במשך תקופה ארוכה.

בטבע, בעלי החיים השונים נצרכים לעבודה קשה על מנת להגיע למנת המזון הנכספת, ואילו בקרבת האדם הם מקבלים את האנרגיה יומית שלהם על מגש של כסף ממש. לכן, המזיקים נהנים ונמשכים לבני האדם.

 

הגנה מטורפים

נוסף על המזון אותו אנו מספקים בשפע לבעלי החיים, הבניינים והבתים הפרטיים שלנו, מהווים מעין מקום מקלט לבעלי החיים השונים מטורפים גדולים, שבטבע בחוץ מהווים עבור אותם מזיקים סכנה מתמדת. לעומת זאת, בקרבת מגורי האדם, אותם טורפים לא יכולים להתקרב באין מפריע. כתוצאה מכך, המזיקים נמשכים לסביבתנו המגוננת.

כך לדוגמה, תיקנים וחרקים אחרים, נהנים משלווה יחסית בבתים הפרטיים שלנו, שכן הטורפים מהם הם חוששים, ציפורים לדגמה, לא נכנסים לבתי המגורים.

 

הגנה מפגעי מזג האוויר

נוסף על האמור לעיל, בני האדם בצרות המגורים השונות שלהם, מעניקים מחסה מבטיח למזיקים השונים ממזג האוויר. פעמים רבות בטבע, חווים המזיקים השונים תקופות של מזג אויר קיצוני, כגון חום כבד או סופות גשמים. במקרים אלו, האינסטינקטים שלהם מורים להם לחפש מקלט בטוח ומגונן. כתוצאה מכך, אותם מזיקים פונים אל בתי המגורים שלנו, שמספקים להם קורת גג חמימה בתקופות הגשומות והקרות, ולחלופין מקום קריר וממוזג לשהות בו בתקופות של שרב כבד בקיץ.

 

דרכי פעולה בהתקלות במזיקים

בעת התקלות עם המזיקים על סוגיהם השונים, מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט www.hadbarott.co.il, לקרוא על שיטות הפעולה השונות, ליצור קשר עם המדבירים המומלצים, ולקבל מהם המלצות כיצד להימנע ממשיכת מזיקים נוספים בעתיד.

מזיקים

מחפשים חוקר פרטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו