תמלול חקירות – למה זה חשוב לביסוס אשמה

תוכן עניינים

תמלול הינו חלק משמעותי וחשוב עבור כל הליך משפטי כולל תמלול חקירות משטרה.

שירותי תמלול קיימים במגוון ענפים ונדרשים לרמה גבוהה, אך עולם התמלול המשפטי ובתוכו תמלול חקירות מעלה דרישות שונות ורף מקצועי גבוה על מנת שהתמלול יהיה קביל בבית המשפט ושיהיה ניתן לעשות בו שימוש כדי לבסס או להפריך אשמה.

 

מהו תמלול חקירות?

ראשית כל נתחיל בהגדרת המונח "תמלול". כפי שניתן להבין משמו, תמלול הוא המרה של קבצי אודיו (קבצי שמע) לטקסט לקריאה. על פניו נשמע שמדובר בעבודה פשוטה שהכישורים הנדרשים אליה הם בעיקר הקלדה מהירה, אך בפועל זה רחוק מלהסתכם בכך. תמלול מקצועי ואיכותי דורש מהמתמלל לעבוד בקצב הדיבור של המתומלל, להכיר אמצעים טכנולוגיים שמטייבים את התמלול וכן להיות ער לניבים שונים שעשויים להשפיע על משמעות הנאמר.

וכעת – תמלול חקירות. תמלול חקירות הוא סוג אחד של תמלול מיני רבים המתמקד בחקירות משטרה או רשויות אכיפה רלוונטיות. על מנת שתמלול החקירות יהיה קביל בבית משפט ויהיה ניתן לעשות בו שימוש כדי לבסס או להפריך אשמה, עליו להיות מקצועי ולעמוד ברף דרישות מסוים.

 

מהן הדרישות שעל התמלול לעמוד בהן כדי להיות קביל בבית משפט?

  1. על התמלול להיות מוגש בצירוף חוות דעת מומחה מחברה מוכרת ביחס לדברים האמורים בהקלטה. על חוות הדעת לכלול סעיפים שונים וכן הצהרה על משמעותה על עדות שקר. תמלול ללא הצהרה או הצהרה לא תקינה עלול לגרום נזק לצד שמגיש אותו.
  2. על התמלול להיות מוגש יחד עם ההקלטה עליה הוא מבוסס. את ההקלטה המקורית יש לצרוב יחד עם התמלול לדיסק בקובץ mp3 או wav ולהגיש שלושה עותקים לפחות.
  3. על מנת שההקלטה והתמלול יהיו קבילים בבית משפט עליהם לעמוד בדרישות של חוק האזנות סתר.
  4. יש לתמלל את כל ההקלטה ולא להותיר שום חלק ממנה בחוץ. אסור לערוך או לקצר את ההקלטה. חשוב לדעת כי ישנם אמצעים המאפשרים לזהות בקלות מתי הקלטה קוצרה, כאשר לקוח שמקצר הקלטה עלול להיות מואשם בשיבוש ראיות.

 

טעויות בתמלול עלולות להוביל לעיוותי דין

החשיבות הרבה של תמלול חקירות נעוצה בכך שטעויות בתמלול עלולות לחבל בביסוס אשמה או בהפרכתה ולגרום לעיוותי דין. כך למשל פערים בין ההקלטה לתמלול כגון השמטת מילים, ייחוסם של דברים לאנשים הלא נכונים ולעיתים אף המצאת ציטוטים הן תקלות שקורות, אך עלולות לעשות את ההבדל בין זיכוי להרשעה.

 

בחרו חברת תמלול מקצועית ורבת ניסיון

דר לוגי היא חברת תמלול בעלת 17 שנות ניסיון, ומספקת שירותי תמלול, שקלוט ותרגום שונים: תמלול הקלטות, קלדנות, תמלול משפטי, הפקת כתוביות, סיוע בכתיבה אקדמית, תמלול באנגלית ועוד. החברה מעסיקה צוות מתמללים ומתרגמים מקצועי ומספקת מעטפת שירותים רחבה מסביב לשעון ושמה דגש על דיוק, יעילות ואמינות.

 

 

איש משפט

מחפשים חוקר פרטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו