4 סיבות לנזילה מהאסלה

תוכן עניינים

נזילות מהניאגרה ומהאסלה הן תופעות שכיחות. במקרים של נזילה מהאסלה יש חשיבות של טיפול מוקדם כדי למנוע החמרה ונזק למבנה ולרכוש. לפניכם 4 סיבות עיקריות לנזילות מהאסלה והניאגרה:

 

איטום לקוי בין האסלה לצינור הניקוז

כאשר מקור הנזילה מגיע מהחיבור בין האסלה לצינור הניקוז לביוב (הנמצא מאחורי האסלה), מקור הבעיה הוא האטם שכנראה התמלא באבנית או הורכב בצורה לא נכונה. אבנית שמצטברת על הגומייה (האטם) יוצרת בועות אוויר ומונעת אטימה מוחלטת של המים. במקרה כזה יש להחליף גומייה, ולהרכיבה בצורה נכונה. במידה והרכיבו את האסלה והניחו את האטם בצורה לא נכונה, גם זו יכולה להיות סיבה לנזילה.

 

חיבור רופף בין האסלה לרצפה

נזילה הנראית לעין על הרצפה בתחתית אחורי האסלה, תגרם מהרכבה לא מקצועית של האסלה לרצפה. על מנת לוודא את מקור הנזילה מייבשים את המים על הרצפה, מדיחים את המים ובודקים כי מקור הנזילה הוא אכן זה. כאשר מרכיבים אסלה בפעם הראשונה בבית חדש, שימוש בשירותיו של אינסטלטור מקצועי יחסוך הרבה כסף והפתעות לא נעימות כמו אלו.

עכשיו, כשמקור הנזילה אכן התגלתה בחיבור בין האסלה לרצפה, יש להוציא את האסלה ממקומה על מנת לטפל בנזילה ולחבר את האסלה מחדש.

 

נזילה בצינור הניאגרה

נזילה המופיעה בתחתית הניאגרה, באיזור הצינור המנקז את המים לאסלה. נזילה זו יכולה לנבוע מאבנית באטם, מהתנפחות או התייבשות שלו. האטם הזה ספציפית הממוקם בתחתית הניאגרה נקרא – אטם הפעמון. כל מה שיש לעשות במקרה זה הוא להחליף את האטם ולהחליפו באחר.

 

מצוף תקול

נזילה מהניאגרה לתוך האסלה, שבה מים זורמים לתוך האסלה בצורה שוטפת מבלי שלחצו על כפתור הורדת המים. ברוב המקרים, מקור הבעיה הוא המצוף בניאגרה שלא עוצר את זרימת המים ואלו זורמים ללוע האסלה. יש כמה אפשרויות לטיפול במצוף – דרך הבורג בניאגרה, שכנראה לא היה מכוון, או דרך האטם הנמצא בחיבורים.

 

נזילה בניאגרה סמויה

בכל בעיה או נזילה המופיעה בניאגרה סמויה, אין לטפל לבד. חשוב מאוד להזמין אינסטלטור מקצועי, עם נסיון בעבודה ותיקון של אסלות נסתרות. מנגנון הניאגרה בניאגרה סמויה לא נגיש ואיתור וטיפול בנזילה דורש נסיון קודם על מנת למנוע סיבוכים נוספים.

 

לסיכום

סיבה הנפוצה ביותר לנזילה באסלה וניאגרה זה אטם בלוי. בין אם הוא נהרס כי התייבש, נקרא, התנפח או התמלא באבנית – לגומיית סיליקון הזו יש תפקיד רב במנגנון. אמנם הגומיה היא הסיבה הנפוצה, איך אין זה אומר שבהכרח המקרה שלכם גם ידרוש החלפה של אטם. אינסטלטור מקצועי יאתר את מקור הנזילה, יטפל בה וידע איזה טיפים לתת כדי למנוע מקרה כזה בעתיד.

שרברב במקלחת

מחפשים חוקר פרטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו