מהי בדיקת נאותות והאם כל עסק צריך בדיקה כזו

תוכן עניינים

לפני שפותחים עסק ומתחילים לנהל ולתפעל אותו, קיימים מספר דברים חשובים שיש לבצע. עם התפתחות העסק וגדילתו, מצטרפים עוד צעדים שההתקדמות דורשת לבצע כדי שהעסק ימשיך להתנהל בצורה המיטבית. בין הדברים החשובים האלו נמצאים איסוף מודיעין עסקי, הכנת תזרימים, הכנת גאנט שנתי ועוד, ולפעמים יש גם צורך בביצוע בדיקת נאותות. לא מכירים את המושג? אל דאגה, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן עם המאמר: מהי בדיקת נאותות והאם כל עסק צריך בדיקה כזו?

 

מהי בדיקת נאותות והאם כל עסק צריך בדיקה כזו

אז נתחיל ישירות עם הנושא המרכזי של המאמר שלנו – מהי בדיקת נאותות והאם כל עסק צריך בדיקה כזו. בדיקת נאותות היא למעשה בדיקה של בית עסק מסוים או של אדם מסוים לפני שנסגר איתו חוזה מסוים. ההערכה הקפדנית שכוללת בתוכה בדיקת נאותות היא יסודית ביותר, גם ברמה העסקית וגם ברמה הפרטנית.

במסגרת בדיקת נאותות נבדקים בית העסק או האדם בכל מיני מדדים – פעילות החברה, מצב החברה, נכסי החברה, מצבים חשבונאיים ומצבים משפטיים. בצורה זו האנשים והחברות יכולים להבין מה אופי ההשקעה, והאם ההשקעה מתאימה לתיק מסוים.

 

מה מתקבל מן הבדיקה?

לאחר סיום בדיקת נאותות על כל פניה, ביסודיות ובהשקעה הראויה לה, מתקבל מסמך שמרכז בתוכו את כל פרטי המידע החשובים והנחוצים שחושפים בפני המשקיע את כל יריעת המידע אודות החברה והמיזם. בהתאם להם, המשקיע יכול לקבל החלטה האם הוא מעוניין להשקיע במיזם, או שמא לסגת ממנו ולהתחיל לחפש מיזם אחר להשקעה.

בדיקת נאותות נעשית לפני כל שלבי ההשקעה במיזם, ולכן לא ייעשו חתימת חוזה או העברת כספים למיזם לפני בדיקת נאותות. האם כל עסק צריך בדיקה כזו? בדיקת נאותות היא לא חובה, אבל היא בהחלט יכולה לסייע לכל חברה וחברה מכל סוג שהוא.

 

מה הן מטרות בדיקת נאותות?

המטרות של ביצוע בדיקת נאותות הן ברורות ביותר. ברגע שחברה מבצעת בדיקת נאותות, היא יוצרת שכבת הגנה מפני תביעות משפטיות, פליליות או אזרחיות, על המנפיק. בנוסף, בדיקת נאותות מאפשרת בירור של התכנים הדרושים על פי החוק. בדיקת נאותות מאפשרת לקבוע את התכנים הרלוונטים למשקיע, זאת בנוסף על הדרישות החוקיות. כמו כן, בדיקת נאותות מאפשרת רישום של תכנים המופקים מן הבדיקה, וכמובן הגהה עליהם ובדיקה שהם אכן נכונים.

 

ומה בנוגע להנפקה?

אז הבנו מהי בדיקת נאותות והאם כל עסק צריך בדיקה כזו, וכעת אפשר לדבר ולהרחיב גם על נושא ההנפקה.

כשתאגיד כלשהו מקבל החלטה לצאת בהנפקה, חלק מהתהליך כולל גם המצאת תשקיף. התשקיף מפרט מידע חשוב ורב אודות התאגיד, כך שמשקיעים פוטנציאלים יכולים לבחון את התשקיף ולקבל החלטה חכמה והגיונית בנוגע להשקעה.

בזמן הכנת התשקיף מתבצע גם הליך בדיקת נאותות עליו פירטנו קודם לכן. הבדיקה מבטיחה את איכות התשקיף, זאת גם לטובת המשקיע וגם לטובת המנפיק.

מדדים

מחפשים חוקר פרטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו